• Rodzic - Nauczycielem

• Lekcja anatomii

• 18 kwietnia odwiedził klasę 3a tata Martynki. Opowiedział nam o swoim ciekawym zawodzie, o początkach powstania Centrum Badawczo - Rozwojowego, zajmującego się implantami. Dzieci miały możliwość rozłożyć ludzki szkielet na kosteczki Przeprowadzić symulację operacji wszczepienia implantu, wcielając się w rolę lekarzy, pielęgniarzy itp.

• Spotkanie ze Stomatologiem

• 🦷🦷🦷🪥🪥🪥Dzisiaj odwiedziła nas mama Tymona z klasy II b - Pani Basia wraz z studentkami higieny stomatologicznej. Panie

w ramach akcji "Rodzic Nauczycielem" przeprowadziły bardzo wartościowe zajęcia dotyczące dbania o zdrowie jamy ustnej🪥🪥🪥🦷🦷🦷

• Spotkanie z Marynarzem

• 15 marca 2024 r. uczniowie klasy II b i III a mieli okazję poznać wyjątkowego gościa - Kapitana Żeglugi Pana Łukasza, który jest tatą Kuby.

Jako kapitan statku dalekomorskiego niezwykle ciekawie i z pasją opowiadał dzieciom o życiu na morzu, pracy z daleka od rodziny i podróżach po najdalszych zakątkach kuli ziemskiej. Nie zabrakło też opowieści o piratach i innych niebezpiecznych sytuacjach na morzach i oceanach. Dzieci z zapartym tchem oglądały fotografie, filmy i slajdy ukazujące życie marynarza na morzu i statek jego „drugi dom”.

🌊🌊⛴️🛳️🚢🌊🌊

Jesteśmy wdzięczni Rodzicom naszych uczniów, że pozwalają się nam poznać, dzieląc się swoją wiedzą i pasjami.

• Spotkanie z Chirurgiem

• Uczniowie 4a mieli dziś niecodzienną okazję odwiedzić centrum medyczne "Omeda" dzięki uprzejmość Państwu Ewie i Maciejowi Kleniewskim, rodzicom Antka i Janka. Dzieci obejrzały sale operacyjne, specjalistyczne narzędzia, dostały materiały promocyjne. To była niezwykle ciekawa i inspirująca lekcja biologii. Realizacja projektu: Rodzic - moim nauczycielem. Dziękujemy❤️

• Spotkanie ze Strażakiem

• 🔥🚒 Nasi uczniowie mieli dzisiaj niezwykłą możliwość poznać pracę strażaka🔥, przymierzyć stroje i uczestniczyć w ćwiczeniach przeciwpożarowych, a wszystko to dzięki Tacie Maksymiliana z klasy II a i Aleksandra z klasy III a. 🚒🚒🚒

Panie Tomaszu bardzo dziękujemy za ogrom wiedzy i udzielenie cennych wskazówek dotyczàcych bezpieczeństwa w domu, szkole i na podwórku!

• Spotkanie z Cukiernikiem

• Menu na środę: Pyszne rogaliki z marmoladą, czekoladą, jabłkiem i bananami ! Klasa IIIa upiekła dziś pyszne rogaliki. Nad całością czuwała Pani Justyna, prywatnie - mama Artura, zawodowo - cukiernik. Uczniowie poznali tajniki wyrastania, wyrabiania i wałkowania ciasta drożdżowego. Cała szkoła wypełniła się zapachem słodkich pyszności! Dziękujemy Pani Justyno!!!

• Spotkanie z teatrem

• W czwartek 27 lutego uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Wilk i siedem koźlątek” przygotowane przez Studio Artystyczne Arena z Białegostoku.

Spektakl przygotowany w oparciu o baśń braci Grimm wywołał u dzieci duże emocje i okazał się bardzo pouczający. Dzieci mogły przekonać się o tym, że trzeba zawsze słuchać rodziców oraz że nie wolno otwierać drzwi nieznajomym.

Dziękujemy bardzo Pani Judycie - mamie Sebastiana z kl. I a, która w ramach szkolnej akcji "Rodzic - Nauczycielem" zorganizowała naszym uczniom ten spektakl. Dziękujemy :)))

• Spotkanie autorskie

• 24 lutego, w ramach szkolnej akcji "Rodzic - nauczycielem", odwiedziła uczniów z klas I - III mama Dażena z klasy II - Pani Daria Szydłowska, która jest artystką i autorką książeczek dla dzieci. Opowiedziała nam o swojej pracy, o drodze książki od pisarza do księgarni oraz przedstawiła "mini teatrzyk" lalkowy, ilustrując pierwszą z napisanych przez siebie książek. Słuchaliśmy Jej z zapartym tchem! Dziękujemy Pani Dario!

• Z kolędą do Domu Opieki

• Z myślą o najbardziej potrzebujących osobach starszych, grupka Rodziców, Uczniów i nauczycieli odwiedziła dziś z kolędą mieszkańców Domu Opieki „Złota Jesień” w Wólce Ratowieckiej.
          Serdecznie dziękujemy inicjatorom akcji, Państwu Jolancie i Andrzejowi S., a także Ewie Piechowskiej i Waldemarowi Żółtowskiemu, Tomaszowi Kowalczukowi, Michałowi Chociej, Wioli, Tomkowi, Filipowi i Olkowi, uczniom kl.Via, Pani Asi i Pani Mirze za udział w tym przemiłym spotkaniu.

• Pierniczkowy zawrót głowy

• 19 grudnia klasę Ia odwiedziła Pani Karolina, mama Zuzi. Pani Karolina przygotowała pierniczki, które dzieci z radością dekorowały. Dziękujemy, Pani Karolino, za miłe spędzenie z nami czwartkowego poranka oraz za wprowadzenie nas w magiczną atmosferę świąt :)) Dziękujemy

• W świecie prasy

• Spotkanie uczniów klasy VII A z redaktorem gazety Fakt p. Janem Malcem w ramach zajęć edukacyjnych "Rodzic -Nauczycielem". Zapoznanie uczniów z warsztatem dziennikarskim i rolą mediów we współczesnym świecie.

• Świąteczne warsztaty plastyczne

• 10 grudnia słodkie bałwanki i rezolutne reniferki powstały dzięki pomocy Pani Eli, mamy Huberta z kl.IIIa. Serdecznie dziękujemy za profesjonalne przygotowanie i wspaniałą zabawę!

• Na straży granic

• Dnia 25 października dzięki uprzejmości Pana Adama - taty Zosi i Pawła mieliśmy możliwość obejrzeć wspaniałą wystawę pt.:"Na straży granic" oraz rzeczy, które zostały zatrzymane podczas przekraczania granic państwa. Pan Adam wraz z pracownikami Służby Celnej opowiedzieli nam o specyfice swojej pracy. Mieliśmy możliwość obejrzeć radiowóz a nawet zasiąść za kierownicą!
          Dodatkową atrakcją naszej wycieczki był spacer ulicami Bojar, który uświetnił nam ciekawymi opowieściami przewodnik - Maciej z II a ;)
          Serdecznie dziękujemy!

• Grzybobranie na dywanie

• Krótka lekcja o gatunkach. Dziękujemy Pani Edycie, mamie Bartosza z klasy 2a za przyniesione eksponaty i przekazaną wiedzę.

• Koszykówka z Mistrzem

• Dnia 24 września gościliśmy w naszej szkole pana Arkadiusza - tatę Mai z klasy I a - który poprowadził w klasach I - III trening koszykówki. Przez zabawę pan Arek wprowadził naszych uczniów w tajniki gry w koszykówkę. Dziękujemy, Panie Arkadiuszu.