• Gratulacje!

• Mamy przyjemność poinformować, że do stopnia wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych przeszli następujący uczniowie:

× język angielski:

Alek Bogdanowicz 8a, Karolina Brzozowska 8a,

Julia Nitkiewicz 8a, Kaya Polak 8a

× matematyka: Hanna Aleksiejuk 8a

Szczegółowe informacje na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

• W bibliotece

• Uczniowie klasy 1a złożyli dziś ślubowanie i zostali pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Razem z p. Rafałem i wychowawczynią omówili regulamin biblioteki i wypożyczyli pierwsze książki. Przyjemnej lektury, nowi czytelnicy!

• Jasełka ' 2023

• 19 i 20 grudnia 2023 r. odbyły się szkolne Jasełka - piękny spektakl muzyczno - taneczny obejrzeli rodziece, nauczyciele i przedszkolaki. Historia Bożego Narodzenia przedstawiona w pięknej choreografii i scenografii była niezwykłym wydarzeniem wprowadzającym nas w atmosferę świąt.

• Warsztaty

• Udział uczniów klasy 6a w kolejnych warsztatach filmowych w Książnicy Podlaskiej. Pod opieką specjalistów - informatyków uczniowie ćwiczyli techniki komputerowe z wykorzystaniem animacji 3D oraz poznawali tajniki sztuki reżyserskiej.

• Wyjście do teatru

• Klasy 4-8 wybrały się do teatru.

Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu w spektaklu "Teatralne ABC" ukazali pracę ludzi teatru od kuchni.

Klasa 8a skorzystała jeszcze z lodowiska, które jest częścią białostockiego jarmarku bożonarodzeniowego.

• Mikołajki

• Wielka jest radość dawania! 6 grudnia wszyscy cieszyli się nie tylko z prezentów, Wizyta Mikołaja uradowała dzieci, młodzież i dorosłych.

• Pomagamy!

• DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WŁĄCZENIE SIĘ DO BOŻONARODZENIOWEJ AKCJI OD SERCA DO SERCA

Zbiórka trwała do 15.12.2023 r. Dzięki waszym prezentom uczyniliśmy te święta niezwykłymi dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku dodając im odrobinę magii i ciepła w tym wyjątkowym okresie. Wspaniale jest pomagać!

• Dzień integracji

• Łańcuch przyjaźni- tworzyliśmy go wypełniając każde ogniwo dobrym słowem dla osób mówiących w innym języku niż my sami.

W trakcie zajęć korzystaliśmy z zasobów sztucznej inteligencji (AI) do tłumaczenia wypowiedzi dzieci na dowolny język, tworzenia multi językowych filmów oraz filmów w różnych językach z wykorzystaniem avatarów.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Fundacja OKNO NA WSCHÓD, dofinansowano ze środków rezerwy Funduszu Pracy - Integracja cudzoziemców w społeczeństwie w ramach konkursu "Razem Możemy Więcej".

• Dzień Integracji

• 29 listopada uczniowie klas IV - VIII brali udział w projekcie integracyjnym dzieci i młodzieży z Polski, Białorusi i Ukrainy.

Spotkanie zaczęło się od krótkich prezentacji: Patryk i Antek z 4a opowiadali o Białymstoku w języku polskim, Alisa z 5a zaprezentowała rodzinne strony i Ukrainę, zaś Yulyana z 6a mówiła o Białorusi. Tłumaczyły Polina i Zuzia. Po zaprezentowaniu sylwetki Adama Mickiewicza i Tadeusza Kościuszki, bohaterów łączących nasze narody, reprezentanci klas wzięli udział w quizie.

I miejsce zajęła 6a, II miejsce wywalczyla 4a, zaś III klasa 5a. GratulujemyDziękujemy Pani Asi i Pani Ewie za organizację imprezy.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Fundacją OKNO NA WSCHÓD, dofinansowano ze środków rezerwy Funduszu Pracy - Integracja cudzoziemców w społeczeństwie w ramach konkursu "Razem Możemy Więcej".

• Dzień Integracji

• "Z tańcem przez świat"  Taneczne zajęcia integracyjne

Hopak - taniec ukraiński. Lawonicha - taniec białoruski. Trojak - taniec polski

• Jesienny Koncert Muzyczny

• Jesienny koncert muzyczny przyniósł dziś młodym artystom i widowni wiele wrażeń. Uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki, przygotowani przez nauczycielkę pianina, panią Joannę Józefowicz spisali się znakomicie. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu.