• Konkurs

• Drodzy Uczniowie klas IV - VIII W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23.04.2023) ogłasza się następujące konkursy:

1) Konkurs plastyczny na ilustrację strony tytułowej wybranej lektury. Pracę należy wykonać w formacie A4 dowolną techniką. W pracy trzeba uwzględnić autora, tytuł książki i przede wszystkim ilustrację tematycznie nawiązującą do fabuły, motywów, bohaterów wybranej lektury.

2) Konkurs literacki polegający na napisaniu kontynuacji (dalszego ciągu) wybranej lektury szkolnej. W opowiadaniu należy wykazać się znajomością treści wybranej książki. Prace proszę napisać na kartce w formacie A4, co najmniej 300 słów (wypowiedzi nieczytelne, z dużą ilością błędów lub nie na temat nie będą brane pod uwagę).Prace z następujących konkursów należy składać do 21 kwietnia 2023 roku do nauczyciela języka polskiego.Każda praca powinna być podpisana(imię, nazwisko ucznia oraz klasa).

Joanna Wasiluk

Nauczyciel języka polskiego

• Konkurs!!!

• Uczniowie klas 4 - 8 wzięli udział w IV Szkolnym Konkursie Mitologicznym pod hasłem "W świecie mitów greckich". Laureaci i wyróżnieni to uczniowie z klasy 5a i 7a. Gratulujemy serdecznie! Oto fotorelacja z rozdania nagród

I miejsce Julia Nitkiewicz kl. VIIa

II miejsce Borys Falkowski kl. Va

III miejsce Karolina Brzozowska kl. VIIa

Wyróżnienie Hanna Aleksiejuk kl. VIIa

• Uwaga!

• Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich Uczniów! Załóżcie piżamy, zabierzcie poduchy! Już w piątek!

• Turniej Tenis Stołowego klas IV - VIII

• Chłopcy:

I miejsce Filip Bielawski klasa V a

II miejsce Gabriel Mikołajuk klasa VII a

III miejsce Adrian Gruszewski klasa VIII a

Dziewczęta:

I miejsce Ewa Kropiewnicka klasa VII a

II miejsce Julia Kropiewnicka klasa V a

III miejsce Zofia Kisło klasa VIII a

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

• Wiosenna Olimpijka klas I - III

• Wspaniała rywalizacja międzyklasowa, współpraca i radosna zabawa!!!

I miejsce klasa III a

II miejsce klasa II b

III miejsce klasa II a

IV miejsce klasa I a

V miejsce klasa I b

Gratulujemy sportowej postawy!

• Dzień bez plecaka w klasach 4-8

• Wiosenna aura przyniosła naszym uczniom dawkę kreatywności. Plecaki zostały dziś zastąpione garnkami, pościelą, pufą, a nawet deską do prasowania! Gratulujemy pomysłowości

• Mam Talent

• Liczne talenty zaprezentowali dziś uczniowie klas I - III: były układy taneczne, śpiew, działania plastyczne, sztuki walki i wiele innych.

Ostatecznie jury konkursowe zdecydowało:

Miejsce I: Artur Adamski, Michalina Mickiewicz i German Valadzko.

Miejsce II: Agnieszka Marcińczyk i Pola Suchocka.

Wyróżnienie: chłopcy z IIIa - Aliaksei, Antoni, Igor, Jan, Olek i Patryk.

Gratulujemy wszystkim utalentowanym i odważnym

• Dzień św. Patryka

• 17 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii. Irlandzka muzyka, zabawy, stroje, prezentacje i prace plastyczne były tego dnia ściśle związane z tym wesołym świętem.

Nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszy kapelusz Leprecauna - Irlandzkiego Skrzata

Miejsce I:

Maksymilian Grygoruk, Lena Dąbrowska,, Julia Marczak, Maksymilian i Aleksander Siemieniuk, Michalina Mickiewicz, Laura Dworzak, Aleksandra Dworzak, Kornelia Jurgiel, Maja Sokólska

Miejsce II:

Martyna Charkiewicz, Dawid Bartoszuk, Blanka Miękus, Wiktor Augustynowicz, Igor Andruszkiewicz.

• Rekolekcje'2023

• Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej zaprasza!

Rekolekcje wielkopostne 2023 – Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej

21 – 22 – 23 marca prowadzący O. Krzysztof Grzybek werbista

Dzień I wtorek: Konferencja i Droga Krzyżowa

godz. 10.00 – szkoły podstawowe klasy 1 – 3

godz. 11.00 klasy 4 – 6

godz. 12.30 klasy 7 – 8

Dzień II środa: Konferencja o spowiedzi i możliwość spowiedzi

godz. 10.00 – szkoły podstawowe klasy 1 – 3:

godz. 11.00 klasy 4 – 6

godz. 12.30 klasy 7 – 8

Dzień III czwartek: Eucharystia z homilią

godz. 11.00 szkoły podstawowe klasy 1 – 3 i klasy 4 – 6godz.

12.30 klasy 7 – 8

• Dzień Kobiet

• Drogie Panie, w Dniu Waszego święta, życzymy spełnienia marzeń, zdrowia i samych dobrych ludzi wokół.

• Zielono nam!

• Już niedługo Dzień Św. Patryka (17 marca) W związku z tym ogłaszamy konkurs na „Najpiękniejszy Kapelusz Leprechauna -Irlandzkiego Skrzata”.

Wiodący kolor kapelusza powinien być oczywiście ZIELONY

Cele konkursu:

1. Kultywowanie tradycji obchodów Dnia Świętego Patryka.

2. Pogłębianie wiedzy na temat symboli związanych z Dniem Świętego Patryka.

3. Rozwijanie twórczej aktywności i poszukiwanie oryginalnych rozwiązań.

4. Pobudzanie dziecięcej kreatywności.

5. Integrowanie członków rodziny.

Technika: Dowolna, praca musi być przestrzenna.

Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I –III Prywatnej Szkoły Podstawowej Informatyczno – Językowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku.

2. Każdy z uczestników może wykonać na konkurs jedną pracę plastyczną indywidualnie lub z innymi członkami rodziny.

3. Pracę należy dostarczyć do wychowawcy klasy do dnia 16 marca 2023 r.

Kryteria oceny prac:

Komisja konkursowa dokona oceny prac uwzględniając następujące kryteria: pomysłowość, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy i estetyka wykonania, walory artystyczne.

• Konkurs

• Z ogromną przyjemnością prezentujemy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z języka angielskiego i matematyki:

Język angielski:

1. Tycjan Kowalczyk (4a) miejsce 1 (dyplom laureata I miejsca, Nagroda książkowa)

2. Scarlett Rabe (4a) miejsce 7 (Dyplom laureata)

3. Natalia Gruszewska (5a) miejsce 5 (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)

4. Kaya Polak (7a) miejsce 3 (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)

5. Alek Bogdanowicz (7a) miejsce 3 (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)

6. Karolina Brzozowska (7a) miejsce 5 (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)

7. Julia Nitkiewicz (7a) miejsce 5 (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)

8. Kacper Lutostański (7a) miejsce 5 (Dyplom laureata, Nagroda książkowa)

9. Maya Zubrzycki (7a) miejsce 9 (Dyplom laureata)