• Ramowy plan dnia

• Nasz dzień

• Ramowy plan dnia grupy Misie

7:00-8:00

- Schodzenie się dzieci do przedszkola, rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniem dzieci, gry i zabawy stolikowe, dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne, rozwijające umiejętności społeczne.

8:00-8:30

- Zabawy integrujące grupę, zabawy swobodne, ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe, czynności porządkowe, przygotowanie do śniadania: czynności sanitarno-higieniczne.

8:30-9:00

- Śniadanie. Dbanie o prawidłową postawę ciała podczas spożywania posiłku, doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku. Powrót do sali, przygotowanie do zajęć dydaktycznych.

9:00-10:00

- Zajęcia grupowe. Zajęcia dydaktyczne według programu wychowania przedszkolnego obejmujące wszystkie płaszczyzny rozwoju dziecka z uwzględnieniem zróżnicowania form i metod pedagogicznego oddziaływania z zachowaniem przerwy między zajęciami; praca z podręcznikiem; zabawa ruchowa i swobodna działalność dziecka; czynności organizacyjno-porządkowe.

10:00-10:40

- Zabawy na świeżym powietrzu, spacery; zabawy i gry ruchowe, zabawy swobodne w sali, rozwijające umiejętności społeczne; zajęcia i zabawy dodatkowe o charakterze edukacyjno-wyrównawczym.

10:40-11:00

- Powrót ze spaceru/placu zabaw; przebieranie się w szatni, przygotowanie do obiadu: czynności sanitarno-higieniczne.

11:00-11:30

- Obiad. Dbanie o prawidłową postawę ciała podczas spożywania posiłku, doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku.

11:30-12:30*

- Odpoczynek. Czytanie bajki, słuchanie audiobooka, zabawy relaksacyjne.

12:30-13:00

- Zabawy swobodne.

13:00-13:15

- Podwieczorek w sali, przygotowanie do podwieczorku: czynności sanitarno-higieniczne.

13:15-13:55

- Zajęcia muzyczne/plastyczne/dydaktyczne, utrwalenie podstawy programowej.

13:55-14:40

14:40-17:00

- Zajęcia świetlicowe, zabawy swobodne w kącikach zainteresowań, gry i zabawy stolikowe, dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne, rozwijające umiejętności społeczne. Rozchodzenie się dzieci.

*W czasie odpoczynku jest możliwość konsultacji wychowawcy z rodzicami w razie potrzeby, rozmowa telefoniczna.

Ramowy plan dnia grupy Sówki (grupa 0)

7:00-8:00

8:00-8:30

8:30-9:00

9:00-10:00

10:00-10:40

10:40-11:00

11:00-11:30

11:30-12:00*

- Odpoczynek. Czytanie bajki, słuchanie audiobooka, zabawy relaksacyjne.

12:00-13:00

- Zajęcia muzyczne/plastyczne/dydaktyczne, utrwalenie podstawy programowej.

13:00-13:45

13:45-13:55